English Deutsch Français

d-fence neviditelné ploty

*Používá se jednoduchý izolovaný drát a správnou funkci instalace garantujeme pouze při nákupu vhodného průřezu drátu (0,75; 1; 1,5 nebo 2,5 mmv závislosti na velikosti pozemku). Pokud drát nezakoupíte u nás nebo našich prodejců, neposkytujeme vám na takovouto instalaci záruku správné funkčnosti.

Elektronické neviditelné ploty d-fence

Elektronický neviditelný plot d-fence je moderní vysoce efektivní systém umožňující jednoduše a rychle vymezit hranice prostoru, ve kterém se může váš pes svobodně pohybovat. Tento systém nabízí ideální řešení v případech, kdy váš pes nerespektuje stávající plot a neustále utíká z vašeho pozemku, nebo pokud potřebujete ohraničit oblasti uvnitř vašeho pozemku a nechcete, aby do nich měl váš pes přístup, například dětské pískoviště, zahradní bazén, okrasné záhony atd. Celé zařízení lze také velice snadno nainstalovat i v místech, kde klasický plot není možné použít.

Díky elektronickému  neviditelnému plotu se tak váš pes velmi rychle naučí respektovat hranice definovaného prostoru a bude se svobodně pohybovat pouze v místech, kde mu nehrozí žádné nebezpečí.

Modely d-fence nejsou kompatibilní s modely výcvikových obojků řady d-control.

Kritéria výběru neviditelného plotu d-fence:

 • délka instalace (obvod plochy) -  neviditelný plot je ve variantách s délkou instalace až do 300, 400, 1200 a 2200 m.  
 • velikost psa - výcvikové obojky jsou vhodné pro všechna plemena, jelikož je zde vždy možnost navolit si velikost stimulačního impulsu.
 • přijímače jsou vodotěsné

Srovnání modelů d-fence

Obj. číslo

Model neviditelného plotu

Drát v balení          návin

Délka instalace

Záložní zdroj

Úrovně nastavení intenzity impulsu

Průřez drátu vhodný k instalaci plotu*

1 mm2

1,5 mm2

2,5 mm2

201

d-fence 101

100 m

do 300 m

NE

8 + ISIT

do 300 m

x

x

210

d-fence 1001

0

300-1200 m

NE

8 + ISIT

x

300-500 m

500-1200 m

221

d-fence 202 black

0

400-2200 m

ANO

8 + ISIT

x

400-800 m

800-2200 m

222

d-fence 202 white

0

400-2200 m

ANO

8 + ISIT

x

400-800 m

800-2200 m

223

d-fence 2002 black

100 m

do 400 m

ANO

8 + ISIT

do 400 m

x

x

224

d-fence 2002 white

100 m

do 400 m

ANO

8 + ISIT

do 400 m

x

x

*Používá se jednoduchý izolovaný drát a správnou funkci instalace garantujeme pouze při nákupu vhodného průřezu drátu (1; 1,5 nebo 2,5 mm2 v závislosti na velikosti pozemku). Pokud drát nezakoupíte u nás nebo našich prodejců, neposkytujeme vám na takovouto instalaci záruku správné funkčnosti.

Instruktážní video

 

d-fence 101 a 1001                         d-fence 202 a 2002

 

 

 

d-fence 101

 

d-fence 1001

Charakteristika

Vysílací generátor

 • model 101 - určen pro instalace do 300 m
 • model 1001 - určen pro instalace od 300-1200 m
 • výstražná zóna nastavitelná od 0,4-5 m
 • korekční zóna nastavitelná od 0,3-1,5 m
 • napájecí adaptér 230 V/50Hz, 15 V/100 mA
 • rozměry 152 x 119 x 42 mm

 

 

Přijímač

 • rozměry: 64 x 42 x 30 mm
 • hmotnost: 60 g (bez baterie)
 • napájení: lithiová baterie CR2 3V
 • životnost baterie: až 6 měsíců v pohotovostním režimu
 • 8 úrovní stimulačních impulsů
 • vodotěsný

  

d-fence 2002

 

d-fence 202

Charakteristika

Vysílací generátor

 • model 2002 - určen pro instalace do 400 m
 • model 202 - určen pro instalace od 400-2200 m
 • výstražná zóna nastavitelná od 0-10 m
 • korekční zóna nastavitelná od 0-10 m
 • napájecí adaptér 230 V/50Hz, 15 V/200 mA
 • rozměry 156 x 116 x 34 mm
 • záložní zdroj - akumulátor 9,6 V
 • moderní design, podsvícený displej
 • vícejazyčné menu
 • černý nebo bílý generátor

 

Přijímač

 • rozměry: 64 x 42 x 30 mm
 • hmotnost: 60 g (bez baterie)
 • napájení: lithiová baterie CR2 3V
 • životnost baterie: až 6 měsíců v pohotovostním režimu
 • 8 úrovní stimulačních impulsů
 • vodotěsný

Výhody neviditelného plotu d-fence:

 • velmi snadná a rychlá instalace (plot může být funkční během 1 hodiny v závislosti na délce instalace)
 • zařízení je vhodné pro jakýkoliv typ terénu, lze jej velmi snadno nainstalovat pomocí běžného nářadí.
 • levná a velmi variabilní varianta oplocení pozemku - v případě potřeby můžete během chvilky změnit oplocení dle aktuálních požadavků (ohraničení bazénu, záhonků, vchodových dveří do domu,atp.)
 • plot je „neviditelný“, tzn. že vám neruší výhled do okolí, ani vám esteticky nenaruší zahradu
 • může pouze vylepšit stávající plot, který pes překonává (přeskakuje, podhrabuje, okusuje)
 • ve vámi vymezeném prostoru můžete držet libovolný počet psů
 • možnost volby modelu 202 nebo 2002 se záložním zdrojem pro případ výpadku elektrické energie (na až 16 hod)
 • funkce ISIT – tato jedinečná funkce, umožňuje detekovat intenzitu rušivých signálů v místech, kde plánujete instalovat anténní drát a zamezit tak již dopředu možným problémům se správnou funkcí zařízení d-fence.

 

 

Princip činnosti a instalace Ñ

Elektronický neviditelný plot d-fence je tvořen vysílacím generátorem, přijímačem a anténou, tu představuje jednoduchý izolovaný drát. Aby systém neviditelného plotu fungoval, musí být drát připojen k vysílacímu generátoru a tvořit uzavřenou smyčku. Drát může být umístěn na zemi, mělce zakopán (optimální je max. 10 cm hluboko) nebo připevněn na stávající plot nebo zeď (optimálně do výšky max. 30 cm nad zemí). Drát je spojován pomocí zářezových konektorů (2 ks jsou součástí základního balení). Vysílací generátor generuje signál do anténního drátu, pomocí kterého ohraničíte zvolený prostor. Na generátoru si zvolíte velikost výstražné (1)* a stimulační (2)* zóny.

*viz. obrázek

Jestliže chcete, aby pes mohl volně procházet určitým místem na Vašem pozemku, kterým musíte vést drát, navinete odchozí drát kolem příchozího: zkroucení vodičů kolem sebe způsobuje vyrušení emitovaných vln a pes se může tímto místem volně pohybovat. Tato možnost vyrušení platí pouze při sudém počtu omotaných drátů. Při vedení anténního drátu po kovovém oplocení, přejímá oplocení částečně funkci anténního drátu, pozor na tuto možnost při vedení drátu kolem kovového kotce atp. Napětí v anténě nepřekračuje 12 V, nehrozí tudíž žádné nebezpečí i při eventuelním přerušení vodiče.

Vložením baterie do přijímače se obojek aktivuje (vypnout lze pouze vyjmutím baterie). Nastavení módu stimulačního impulsu se provádí přiložením magnetu k terčíku na přijímači a velikost impulsu je nutno podřídit velikosti psa a jeho reakci na něj - začínejte od nejmenšího impulsu. Pro správný příjem emitovaných vln z anténního drátu nasadíte obojek psovi na krk tak, aby byl přijímač dole pod krkem a byl vidět nápis d-fence.

Přijímač připevněný na obojku snímá signál šířící se z nainstalovaného anténního drátu, překoná-li pes hranici prvního (výstražného) pásma, přijímač se samočinně aktivuje a začne vydávat přerušovaný akustický signál. Nereaguje-li pes na zvukové varování a překročí hranici i druhého (stimulačního) pásma, přijímač vydá současně akustický signál a stimulační impuls. Po návratu psa ze zakázaného pásma se systém přepne do pohotovostního režimu

 

Intenzitu stimulačního impulsu, stejně tak jako šířku stimulační i výstražné zóny, je možné jednoduše nastavit. Počet psů s připevněným přijímačem na obojku není omezen. Přijímač je kompaktní a vodotěsný a vzhledem k nízké hmotnosti a ergonomickému designu je možné ho použít pro všechna plemena psů. Podrobnější informace najdete v návodu na daný produkt.

Příklady instalace neviditelného plotu Ñ

Anténní vodič/drát ohraničuje pozemek, současně také zamezuje přístupu psa k bazénu a květinovému záhonu, přes zkroucené vodiče se však může volně pohybovat v případě, že je nepokrývá některá z nastavených zón.

A

Ohraničení celé zahrady a bazénu

B

Ohraničení jedné strany pozemku

C

Ohraničení části zahrady, pes může volně procházet i do druhé části a to po obou stranách domu

D

Ohraničení celé zahrady kromě příjezdové brány. V těchto místech se drát vyvede nad bránu (viz. horní zobrazení) nebo zakope do země (viz. spodní zobrazení na obrázku) a tím se přijímač obojku dostane mimo vysílaný signál z drátu.

Všechny návrhy instalací neviditelného plotu informují o minimálních vzdálenostech při nastavení na vysílacím generátoru: výstražná zóna 0, stimulační zóna I. Pokud však máte na generátoru obě pásma rozšířená, je třeba počítat i s rozšířením min. vzdáleností drátu.

 

Použití a navykání psa na neviditelný plot Ñ

Abyste s neviditelným plotem d-fence uspěli a měli psa pod kontrolou, je potřeba podstoupit řádný výcvik. S použitím d-fence a výcvikem je vhodné začít kolem 6. měsíce věku štěněte, kdy by měl již dostatečně chápat vaše povely a vy znát charakter štěněte. Nedoporučujeme používat obojek u psů, kteří nejsou v dobrém fyzickém stavu (např. srdeční problémy, epilepsie apod.) nebo mají poruchy chování.

Výcvik by měl probíhat zábavnou formou, ale zároveň musíte být při výcviku důslední a trpěliví. Prvních 14 dní nasazujeme obojek na krk psa bez použití a to maximálně 12 hodin denně, tak aby si na něj zvykl a nespojoval si ho s nepříjemným pocitem na krku při překonání korekční zóny.

Primární výcvik by měl probíhat  po dobu alespoň 14 dnů. Ideální je 10-15 minut dlouhé a častější cvičení proložené hrou. Je žádoucí, aby se pes v ohraničeném prostoru cítil dobře, proto mu čas strávený v ní zpestřete hrou a dostatkem odměn a pochval.

Než se pustíte do výcviku, neviditelný plot by měl být kompletně nainstalován. Pro snadnější orientaci psa v ohraničeném prostoru je dobré vyznačit hranice prostoru terčíky asi 3 m od sebe nebo páskou. Ohraničení se umístí na vnitřní okraj výstražné zóny neviditelného plotu, která je nastavena pomocí generátoru. Tuto hranici najdete nejlépe, tak že si vezmete do ruky funkční obojek a budete se přibližovat k drátu,  před místy kde uslyšíte výstražný signál umístíte vybrané označení. Toto označení  je vhodné zejména pokud je drát veden místem, kde není hranice vymezena přirozeným způsobem jako např. živým plotem. Pes i majitel lehce vidí, kde už je zakázané území a kde se může pes libovolně pohybovat.

V průběhu výcviku používejte také vodítko jako další metodu hlídání, které ale připnete ke klasickému obojku umístěném nad/pod přijímačem d-fence. Použitím dalšího obojku se vyhnete vytváření tlaku na elektrody a tím i otlakům na psí kůži. Mezi výcviky byste měli d-fence obojek psovi sundávat.

Pes by měl být klidný i v blízkosti terčíků. V případě, že pes vykazuje známky stresu jako jsou zastrčený ocas, přikrčení těla, slehlé uši nebo tahání psovoda domů, můžete ho uklidnit proložením výcviku delší hrou a základními cviky, více pamlsky a pochvalami.

Respektování hranic nově ohraničeného prostoru

Při prvním použití plotu je nutné psa seznámit s ohraničeným prostorem a neviditelným plotem, nejprve si se psem 5-10 minut pohrajte. V radostném stavu vezměte psa na vodítku k jedné z hraničních vlajek. Při překročení hranice výstražného pásma uslyší výstražný zvukový impuls, nechte ho 2 sekundy poslouchat a pak ho zatáhněte zpět a nabídněte mu odměnu a pochvalte po každém návratu. Tento postup opakujte i u dalších hraničních terčíků, v prvním dnu alespoň ke třem, výcvik opakujte dokud pes nezačne odmítat se k prvnímu terčíku přiblížit. Nezapomínejte na zábavu a pochvaly. Tento postup pouze se zvukovým upozorněním opakujte i v druhém dnu kdy můžete přejít k dalším terčíkům.

Od třetího dne můžete začít seznamovat psa se stimulačním impulsem. Obojek byste měli tedy nejdříve na psovi vyzkoušet přiblížením k drátu. V případě, že se Vám zdá, že pes na stimulační impuls nereaguje, překontrolujte nasazení obojku, tak aby se obě elektrody dotýkaly kůže pod krkem, případně použijte delší. Rozpoznání stimulačního impulsu psem se projevuje náhlým střihnutím uší, změnou směru pohledu atp. Pokud pes takto reaguje, našli jste vhodnou začáteční úroveň impulsu. Pokud je vše v pořádku a pes nereaguje navyšte sílu stimulačního impulsu o jeden stupeň. Opakujte dokud nenajdete impuls, který pes rozpozná.

S výcvikem opět pokračujeme přiblížením k výstražné zóně, pokud se dostane pes do korekčního pásma a tudíž dostane stimulační impuls, přitáhněte vodítkem zpět, tak aby si pes uvědomil, že za danou hranici nesmí dále pokračovat, jakmile bude na povoleném území pochvalte a odměňte ho.

Tímto způsobem psa naučíte co výstražný i stimulační impuls znamená a jakmile uvidíte, že pes chápe princip výstražného a korekčního pásma, můžete ho volně vypustit do ohraničeného prostoru. Během prvních dnů pozorujte i nadále chování svého psa, abyste se ujistili, že chápe daná pravidla. V případě, že sám projde výstražnou až ke korekční zóně a vrátí se, pochvalte ho a odměňte.

Pro upevnění výcviku je dobré provádět cvičení, kde by se pes v běžné situaci pokoušel opustit oplocené území, tzn.  při použití neviditelného plotu by se pes měl vyvarovat zakázaných zón i pokud mu za jejich hranici hodíte hračku, odejdete za ní sami nebo pokud uvidí za hranicí jiného psa atp.

V případě, že nereaguje na hranici korekční zóny, nechte ho do ní vejít. Pokud se po dvou vteřinách sám nevrací, pomozte mu zpět na jeho povolené území. Odměňte ho vždy kdy se vrací na povolené území. Pokud by pes překonal hranice a ocitl se za korekční zónou, obojek mu sundejte, převeďte ho zpět na ohraničené území a opakujte výcvik. Nikdy ho do zakázaných zón nepřivolávejte. Jakmile se pes naučí hranice respektovat a má již zmapovaný terén, je možné terčíky postupně odstranit.

Pokud musíte se psem projít zakázanou zónou, sejměte obojek, vezměte vašeho psa do náruče nebo na vodítko, aby pochopil, že jste to vy, kdo ho vede. Nikdy netrvejte na tom, aby sám prošel zakázanou zónou ani na váš pokyn a ohraničený prostor opouštějte vždy na stejném místě. Dobré je mít pro tuto situaci určený povel, jako "jdeme, OK."

Pravidelně kontrolujte, zda vysílač vysílá signál a zda ho přijímač obojku přijímá. Dříve, než provedete jakýkoliv zásah na vaší instalaci, sejměte vždy obojek z krku.

 

 

Elektronický neviditelný plot d-fence je moderní vysoce efektivní systém umožňující jednoduše a rychle vymezit hranice prostoru, ve kterém se může váš pes svobodně pohybovat. Tento systém nabízí ideální řešení v případech, kdy váš pes nerespektuje stávající plot a neustále utíká z vašeho pozemku, nebo pokud potřebujete ohraničit oblasti uvnitř vašeho pozemku a nechcete, aby do nich měl váš pes přístup, například dětské pískoviště, zahradní bazén, okrasné záhony atd. Celé zařízení lze také velice snadno nainstalovat i v místech, kde klasický plot není možné použít.

Díky elektronickému  neviditelnému plotu se tak váš pes velmi rychle naučí respektovat hranice definovaného prostoru a bude se svobodně pohybovat pouze v místech, kde mu nehrozí žádné nebezpečí.

Modely d-fence nejsou kompatibilní s obojky řady d-controld-mute.

Kritéria výběru neviditelného plotu d-fence:

 • délka instalace (obvod plochy) -  neviditelný plot je ve variantách s délkou instalace až do  1200 a 2200 m.  
 • velikost psa - výcvikové obojky jsou vhodné pro všechna plemena, jelikož je zde vždy možnost navolit si velikost stimulačního impulsu.
 • přijímače jsou vodotěsné
 • počet přijímačů v ohraničeném prostoru není omezen 

Instruktážní videa

d-fence 101 a 1001                                                                    d-fence 202 a 2002

                              

 

 Charakteristika modelů:

d-fence 101 

d-fence 1001

d-fence 2002 bílý

d-fence 2002 černý

d-fence 202 bílý

d-fence 202 černý

Vysílací generátor 
 • model 101 /1001 - určen pro instalace do 1200 m 
 • výstražná zóna nastavitelná od 0,4-5 m 
 • korekční zóna nastavitelná od 0,3-1,5 m 
 • napájecí adaptér 230 V/50Hz, 15 V/100 mA 
 • rozměry 152 x 119 x 42 mm
Vysílací generátor 
 • model 2002/202 - určen pro instalace do 2200 m 
 • výstražná zóna nastavitelná od 0-10 m 
 • korekční zóna nastavitelná od 0-10 m 
 • napájecí adaptér 230 V/50Hz, 15 V/300 mA 
 • rozměry 156 x 116 x 35 mm 
 • záložní zdroj - akumulátor 9,6 V 
 • moderní design, podsvícený displej 
 • vícejazyčné menu 
 • černý nebo bílý generátor
                                   Přijímač 
 • rozměry: 64 x 43 x 34 mm 
 • hmotnost: 60 g (bez baterie) 
 • napájení: lithiová baterie CR2 3V 
 • životnost baterie: až 6 měsíců v pohotovostním režimu 
 • 8 úrovní stimulačních impulsů 
 • vodotěsný, kompatibilní ke všem modelům d-fence
 

Výhody neviditelného plotu d-fence:

 • velmi snadná a rychlá instalace (plot může být funkční během 1 hodiny v závislosti na délce instalace)
 • zařízení je vhodné pro jakýkoliv typ terénu, lze jej velmi snadno nainstalovat pomocí běžného nářadí.
 • levná a velmi variabilní varianta oplocení pozemku - v případě potřeby můžete během chvilky změnit oplocení dle aktuálních požadavků (ohraničení bazénu, záhonků, vchodových dveří do domu,atp.)
 • plot je „neviditelný“, tzn. že vám neruší výhled do okolí, ani vám esteticky nenaruší zahradu
 • může pouze vylepšit stávající plot, který pes překonává (přeskakuje, podhrabuje, okusuje)
 • ve vámi vymezeném prostoru můžete držet libovolný počet psů
 • možnost volby modelu 202 nebo 2002 se záložním zdrojem pro případ výpadku elektrické energie (na až 16 hod)
 • funkce ISIT – tato jedinečná funkce, umožňuje detekovat intenzitu rušivých signálů v místech, kde plánujete instalovat anténní drát a zamezit tak již dopředu možným problémům se správnou funkcí zařízení d-fence.

Princip činnosti a instalace 

 

Elektronický neviditelný plot d-fence je tvořen vysílacím generátorem, přijímačem a anténou, tu představuje jednoduchý izolovaný drát. Aby systém neviditelného plotu fungoval, musí být drát připojen k vysílacímu generátoru a tvořit uzavřenou smyčku. Drát může být umístěn na zemi, mělce zakopán (optimální je max. 10 cm hluboko) nebo připevněn na stávající plot nebo zeď (optimálně do výšky max. 30 cm nad zemí). Drát je spojován pomocí zářezových konektorů (2 ks jsou součástí základního balení). Vysílací generátor generuje signál do anténního drátu, pomocí kterého ohraničíte zvolený prostor. Na generátoru si zvolíte velikost výstražné (1)* a korekční (stimulační) (2)* zóny.*(viz. obrázek)

Jestliže chcete, aby pes mohl volně procházet určitým místem na Vašem pozemku, kterým musíte vést drát, navinete odchozí drát kolem příchozího: zkroucení vodičů kolem sebe způsobuje vyrušení emitovaných vln a pes se může tímto místem volně pohybovat. Tato možnost vyrušení platí pouze při sudém počtu omotaných drátů. Při vedení anténního drátu po kovovém oplocení, přejímá oplocení částečně funkci anténního drátu, pozor na tuto možnost při vedení drátu kolem kovového kotce atp. Napětí v anténě nepřekračuje 12 V, nehrozí tudíž žádné nebezpečí i při eventuelním přerušení vodiče.

Vložením baterie do přijímače se obojek aktivuje (vypnout lze pouze vyjmutím baterie). Nastavení módu stimulačního impulsu se provádí přiložením magnetu k terčíku na přijímači a velikost impulsu je nutno podřídit velikosti psa a jeho reakci na něj - začínejte od nejmenšího impulsu. Pro správný příjem emitovaných vln z anténního drátu nasadíte obojek psovi na krk tak, aby byl přijímač dole pod krkem a byl vidět nápis d-fence.

Přijímač připevněný na obojku snímá signál šířící se z nainstalovaného anténního drátu, překoná-li pes hranici prvního (výstražného) pásma, přijímač se samočinně aktivuje a začne vydávat přerušovaný akustický signál. Nereaguje-li pes na zvukové varování a překročí hranici i druhého korekčního (stimulačního) pásma, přijímač vydá současně akustický signál a stimulační impuls. Po návratu psa ze zakázaného pásma se systém přepne do pohotovostního režimu.

 

Intenzitu stimulačního impulsu, stejně tak jako šířku stimulační i výstražné zóny, je možné jednoduše nastavit. Počet psů s připevněným přijímačem na obojku není omezen. Přijímač je kompaktní a vodotěsný a vzhledem k nízké hmotnosti a ergonomickému designu je možné ho použít pro všechna plemena psů. Podrobnější informace najdete v návodu na daný produkt.

Příklady instalace neviditelného plotu

Vedením sudého počtu drátů blízko sebe se snižuje dosah nastavených zón (viz obrázek - žlutý lem), zakroucením se signál úplně vyruší. Minimální vzdálenost 1,5 m je orientační s přihlédnutím k velikosti nastavených zón.

Typy instalací:

ohraničení se zakázanými zónami volný průchod brankou
1. Ohraničení pozemku včetně zakázaného prostoru (např.: bazén, chodník). 2. Ohraničení pozemku se zachováním volného průchodu. Kombinace vedení drátu po zemi a po plotě.
ohraničení jedné strany rozdělení na 2 části pozemku
 3. Ohraničení jedné případně více stran pozemku. Drát vedeme po hranici zakázané strany pozemku a zpět se vracíme 1,5 m od ní vrchem, spodem, před nebo za hranicí dle možností.  4. Rozdělení pozemku na dvě části pomocí jedné smyčky. Rozdělení pozemku je možno provést i zapojením 2 paralelních smyček z jednoho generátoru. Pozor: V druhém případě se při přerušení jedné smyčky neohlásí chyba na generátoru.
vyrušení zóny - drát pod zemí vyrušení zóny - drát nad zemí
 5-6. Zajištění volného průchodu psa v jednoduché instalaci vedení drátu pod nebo nad zemí, minimální vzdálenost od procházejícího psa 1,5 m ve všech směrech s přihlédnutím k nastavení zón. 
kovový kotec

 

 7. Ohraničení pozemku v blízkosti kovového kotce. Kovové předměty v blízkosti anténního drátu indukují elektromagnetické pole a tak přebírají jeho funkci. Anténní drát je tedy nutno vést jinudy případně přemístit kovový objekt pryč od anténního drátu, aby  nepřejímal jeho funkci.   

Použití a navykání psa na neviditelný plot

 

Abyste s neviditelným plotem d-fence uspěli a měli psa pod kontrolou, je potřeba podstoupit řádný výcvik. S použitím d-fence a výcvikem je vhodné začít kolem 6. měsíce věku štěněte, kdy by měl již dostatečně chápat vaše povely a vy znát charakter štěněte. Nedoporučujeme používat obojek u psů, kteří nejsou v dobrém fyzickém stavu (např. srdeční problémy, epilepsie apod.) nebo mají poruchy chování.

Výcvik by měl probíhat zábavnou formou, ale zároveň musíte být při výcviku důslední a trpěliví. Prvních 14 dní nasazujeme obojek na krk psa bez použití a to maximálně 12 hodin denně, tak aby si na něj zvykl a nespojoval si ho s nepříjemným pocitem na krku při překonání korekční zóny.

Primární výcvik by měl probíhat  po dobu alespoň 14 dnů. Ideální je 10-15 minut dlouhé a častější cvičení proložené hrou. Je žádoucí, aby se pes v ohraničeném prostoru cítil dobře, proto mu čas strávený v ní zpestřete hrou a dostatkem odměn a pochval.

Než se pustíte do výcviku, neviditelný plot by měl být kompletně nainstalován. Pro snadnější orientaci psa v ohraničeném prostoru je dobré vyznačit hranice prostoru terčíky asi 3 m od sebe nebo páskou. Ohraničení se umístí na vnitřní okraj výstražné zóny neviditelného plotu, která je nastavena pomocí generátoru. Tuto hranici najdete nejlépe, tak že si vezmete do ruky funkční obojek a budete se přibližovat k drátu,  před místy kde uslyšíte výstražný signál umístíte vybrané označení. Toto označení  je vhodné zejména pokud je drát veden místem, kde není hranice vymezena přirozeným způsobem jako např. živým plotem. Pes i majitel lehce vidí, kde už je zakázané území a kde se může pes libovolně pohybovat.

V průběhu výcviku používejte také vodítko jako další metodu hlídání, které ale připnete ke klasickému obojku umístěném nad/pod přijímačem d-fence. Použitím dalšího obojku se vyhnete vytváření tlaku na elektrody a tím i otlakům na psí kůži. Mezi výcviky byste měli d-fence obojek psovi sundávat.

Pes by měl být klidný i v blízkosti terčíků. V případě, že pes vykazuje známky stresu jako jsou zastrčený ocas, přikrčení těla, slehlé uši nebo tahání psovoda domů, můžete ho uklidnit proložením výcviku delší hrou a základními cviky, více pamlsky a pochvalami.

Respektování hranic nově ohraničeného prostoru

 

Při prvním použití plotu je nutné psa seznámit s ohraničeným prostorem a neviditelným plotem, nejprve si se psem 5-10 minut pohrajte. V radostném stavu vezměte psa na vodítku k jedné z hraničních vlajek. Při překročení hranice výstražného pásma uslyší výstražný zvukový impuls, nechte ho 2 sekundy poslouchat a pak ho zatáhněte zpět a nabídněte mu odměnu a pochvalte po každém návratu. Tento postup opakujte i u dalších hraničních terčíků, v prvním dnu alespoň ke třem, výcvik opakujte dokud pes nezačne odmítat se k prvnímu terčíku přiblížit. Nezapomínejte na zábavu a pochvaly. Tento postup pouze se zvukovým upozorněním opakujte i v druhém dnu kdy můžete přejít k dalším terčíkům.

Od třetího dne můžete začít seznamovat psa se stimulačním impulsem. Obojek byste měli tedy nejdříve na psovi vyzkoušet přiblížením k drátu. V případě, že se Vám zdá, že pes na stimulační impuls nereaguje, překontrolujte nasazení obojku, tak aby se obě elektrody dotýkaly kůže pod krkem, případně použijte delší. Rozpoznání stimulačního impulsu psem se projevuje náhlým střihnutím uší, změnou směru pohledu atp. Pokud pes takto reaguje, našli jste vhodnou začáteční úroveň impulsu. Pokud je vše v pořádku a pes nereaguje navyšte sílu stimulačního impulsu o jeden stupeň. Opakujte dokud nenajdete impuls, který pes rozpozná.

S výcvikem opět pokračujeme přiblížením k výstražné zóně, pokud se dostane pes do korekčního pásma a tudíž dostane stimulační impuls, přitáhněte vodítkem zpět, tak aby si pes uvědomil, že za danou hranici nesmí dále pokračovat, jakmile bude na povoleném území pochvalte a odměňte ho.

Tímto způsobem psa naučíte co výstražný i stimulační impuls znamená a jakmile uvidíte, že pes chápe princip výstražného a korekčního pásma, můžete ho volně vypustit do ohraničeného prostoru. Během prvních dnů pozorujte i nadále chování svého psa, abyste se ujistili, že chápe daná pravidla. V případě, že sám projde výstražnou až ke korekční zóně a vrátí se, pochvalte ho a odměňte.

Pro upevnění výcviku je dobré provádět cvičení, kde by se pes v běžné situaci pokoušel opustit oplocené území, tzn.  při použití neviditelného plotu by se pes měl vyvarovat zakázaných zón i pokud mu za jejich hranici hodíte hračku, odejdete za ní sami nebo pokud uvidí za hranicí jiného psa atp.

V případě, že nereaguje na hranici korekční zóny, nechte ho do ní vejít. Pokud se po dvou vteřinách sám nevrací, pomozte mu zpět na jeho povolené území. Odměňte ho vždy kdy se vrací na povolené území. Pokud by pes překonal hranice a ocitl se za korekční zónou, obojek mu sundejte, převeďte ho zpět na ohraničené území a opakujte výcvik. Nikdy ho do zakázaných zón nepřivolávejte. Jakmile se pes naučí hranice respektovat a má již zmapovaný terén, je možné terčíky postupně odstranit.

Pokud musíte se psem projít zakázanou zónou, sejměte obojek, vezměte vašeho psa do náruče nebo na vodítko, aby pochopil, že jste to vy, kdo ho vede. Nikdy netrvejte na tom, aby sám prošel zakázanou zónou ani na váš pokyn a ohraničený prostor opouštějte vždy na stejném místě. Dobré je mít pro tuto situaci určený povel, jako "jdeme, OK."

Pravidelně kontrolujte, zda vysílač vysílá signál a zda ho přijímač obojku přijímá. Dříve, než provedete jakýkoliv zásah na vaší instalaci, sejměte vždy obojek z krku.

Srovnání modelů d-fence

Přidat
Zobrazených 1-6 z celkově 6 záznamů.
Průřez drátu vhodný k instalaci plotu*
ModelObj. čísloDélka instalace [m]Drát v balení [m]Stimulace úrovněZvuk (módů)ISITZáložní zdrojŘemenDalší příjmač0.75mm21mm21.5mm22.5mm2DVDNávod
d-fence 101201až 12001008YES 0-400400-600600-900900-1200

d-fence 101/1001

d-fence 1001210až 12000 YES 0-400400-600600-900900-1200

d-fence 101/1001

d-fence 202 black221až 22000 YES 0-400400-600600-900900-2200

d-fence 202/2002

d-fence 202 white222až 22000 YES 0-400400-600600-900900-2200

d-fence 202/2002

d-fence 2002 black223až 2200100 YES 0-400400-600600-900900-2200

d-fence 202/2002

záložní akumulátor

d-fence 2002 white224až 2200100 YES 0-400400-600600-900900-2200

d-fence 202/2002

*Používá se jednoduchý izolovaný drát a správnou funkci instalace garantujeme pouze při nákupu vhodného průřezu drátu (0,75; 1; 1,5 nebo 2,5 mmv závislosti na velikosti pozemku). Pokud drát nezakoupíte u nás nebo našich prodejců, neposkytujeme vám na takovouto instalaci záruku správné funkčnosti.

Přidat recenzi
Nenalezeny žádné záznamy.