English Deutsch Français

Rady, tipy a odpovědi

Co vše můžete očekávat od nového vyhledávacího zařízení DOG GPS X30

Využíváte psy při naháňkách nebo záchranářské činnosti a chcete mít dokonalý přehled o každém jejich kroku?

Využíváte psy při naháňkách nebo záchranářské činnosti a chcete mít dokonalý přehled o každém kroku vašeho psa? Nebo prožíváte každodenní stres při procházkách ve volné přírodě, zda se vám mazlíček na přivolání vrátí a nezaběhne se?

Pak právě pro vás je naše nové vyhledávací zařízení DOG GPS X30, které slouží pro vyhledávání a lokalizaci psů s využitím mapových podkladů a to do vzdálenosti až 20km.  Pro zajištění co nejvyššího dosahu využívá GPS X30 nejmodernější technologii modulace radiového signálu LoRa (Long Range).

                Zařízení se skládá z vysílače, který je umístěn na obojku psa a přijímače (ručního zařízení), na kterém psovod sleduje vzdálenost a směr k poloze psů. Vysílač svoji polohu získává z družic GPS a pomocí radiofrekvenčního signálu (RF) vysílá informaci o poloze do přijímače psovoda.

Přijímač je možné pomocí bezdrátové komunikace spojit s mobilním telefonem nebo tabletem (pracujícím s operačním systémem Android) a všechna spárovaná zařízení zobrazit pomocí aplikace Dogtrace GPS v mapě.

 

Zařízení vám má co nabídnout!

DOG GPS X30 disponuje velmi zajímavými funkcemi :

FENCE – umožní vám nastavit si určitý okruh, ve kterém se pes může pohybovat. Po překročení hranice tohoto okruhu vás přijímač bude informovat zvukovým signálem a vy tak ihned poznáte, že je váš pes mnohem dál, než by jste si přáli.

Funkci BEEPER využijí hlavně myslivci/lovci pro rozlišení, zda je pes v pohybu, nehybně stojí (vystavuje zvěř) nebo je v přítomnosti divokého prasete.  

WAYPOINT – tato funkce umožňuje uložit GPS souřadnice místa, na kterém se aktuálně přijímač (ruční zařízení) nachází. K uloženému bodu se můžete později kdykoliv navigovat.

Velmi zajímavou funkcí je také TRASOVÁNÍ, které vám umožní zaznamenat pohyb psa i dobu a místo jeho štěkání. Vše lze nahrávat a zpětně se k těmto informacím vracet. Tuto funkci můžete využít na všechna spárovaná zařízení a u každého si nastavit barvu, kterou se vám bude zobrazovat.

AKUSTICKÝ SIGNÁL – zařízení disponuje dvěma typy. Výcvikový zvukový signál slouží jako zvukový povel pro přivolání vašeho psa. Tento povel může předcházet stimulačnímu impulsu a je velmi účinnou výstrahou. Nahrazuje píšťalku, jejíž hlasitost vnímá pes stejně, i když je hodně vzdálený. Lokalizační akustický signál slouží pro vyhledání psa ve tmě nebo v hustém porostu. Je slyšitelný až na 30m.

A samozřejmě nesmí chybět také digitální KOMPAS, který vám stále ukazuje sever a díky kterému se budete moci snadněji zorientovat i v nepřehledném terénu.

 

Pokud hledáte alternativu mezi výcvikovým obojkem a vyhledávacím zařízením GPS, máme pro vás řešení!

Tím je obohacený model vyhledávacího zařízení s názvem DOG GPS X30T (training). Tento model vám navíc umožňuje provádět korekce nežádoucího chování vašeho psa, na vzdálenost až 20km díky stimulačnímu impulsu, který je nastavitelný hned v 15 úrovních. Neméně užitečnou funkcí je SVĚTLO pro snadnou lokalizaci psa ve tmě pomocí výkonných LED.

 

Přijímač (ruční zařízení) vám umožňuje sledovat až 13 zařízení najednou a je úplně jedno, zda sledujete psy, ostatní účastníky honu (tj. jiná ruční zařízení) nebo si po cestě ukládáte aktuální pozice (WAYPOINTY), ke kterým vás ruční zařízení později opět dovede.

                Zařízení je plně vodotěsné a má dobře čitelný displej bez ohledu na okolní světlo.

 

Výhody lokalizátoru DOG GPS X30

V porovnání s konkurenčními zařízeními má DOG GPS X30 mnoho výhod. Jednou z nich je nejmenší a nejlehčí obojek (vysílač) tohoto typu, který je vůbec na trhu k dostání a plně se přizpůsobí tvaru krku psa. Bez problémů ho tak hravě unese např. i jezevčík.

Oproti jiným zařízením je provoz tohoto vyhledávacího zařízení bez jakýchkoliv dalších poplatků za využití GPS i RF signálu. Stačí mít pouze internet v mobilu nebo si můžete stáhnout offline mapy. Zařízení vám bude fungovat i v zahraničí.

                Ovládání přijímače je uživatelsky přátelské a velmi jednoduché. Akumulátory vydrží na jedno nabití až 40 hodin. Bezkonkurenční je i co se týče ceny. Přesvědčte se sami v našem

e-shopu.

 

 

Elektronické výcvikové obojky

Co je spárování - naprogramování vysílače a přijímače:

 

 

Každý vysílač disponuje unikátním operačním kódem, díky kterému je možné spárovat  - naprogramovat vysílač (dálkový ovladač) s přijímačem (obojkem). Nové výrobky Dogtrace d-control jsou naprogramované již v průběhu výroby tak, aby vysílač s přijímačem pracoval správně již při prvním zapnutí. Tato operace Vám umožní spárovat vysílač s novým přijímačem nebo naopak (v  případě ztráty jednoho nebo druhého), nebo znovu naprogramovat vaši soupravu Dogtrace d–control v případě, že dojde k náhodnému  rozpárování. Přijímač lze znovu neomezeně naprogramovat se stejným nebo novým vysílačem.

Jak spárovat - naprogramovat vysílač a přijímač:

Před započetím programování (před prvním použitím nového přijímače, vysílače nebo při rozpárování) se ujistěte, že nikdo jiný nepoužívá svůj d-control nebo jiný výrobek firmy Dogtrace ve Vaší blízkosti – přijímač by mohl náhodně přijmout kód cizího vysílače. Jestliže se toto stane, znova naprogramujte přijímač s vysílačem.

Přijímač musí být na začátku této operace vypnutý. Zapněte vysílač a stiskněte tlačítko pro volbu psa 1 (A). Přiložte spodní část vysílače k terčíku na přijímači a držte v této pozici. Zelená LED dioda se rozsvítí (svícení je nepřetržité,pokud dioda pouze bliká postup opakujte od začátku) a po uplynutí cca pěti vteřin 4× zabliká současně zelená a červená LED didoda. Následně zmáčkněte na vysílači tlačítko zvukového signálu. Tímto krokem dojde k zapsání kódu vysílače do paměti přijímače, které je potvrzeno zvukovým signálem. Stiskněte tlačítko pro volbu psa 2 (B) a postupujte stejným způsobem (platí pouze, pokud chcete používat Váš d-control pro druhého psa při zakoupení dalšího přijímače, nebo v případě zakoupení sad pro dva psy).

 

Dokoupení obojku k sadě výcvikového obojku d-control

V případě, že máte starší zařízení d-control a potřebujete si pořídit obojek pro dalšího psa nebo náhradní obojek k sadě tak, aby nový obojek ( přijímač ) s vysílačem komunikoval, je potřeba zjistit stáří softwaru Vašeho zařízení. Obojky d-control jsou opatřeny nálepkou s číselným kódem, která je umístěna pod víčkem obojku, a stejná nálepka je i v záručním listě, podle barvy této nálepky se dá určit stáří použitého softwaru v obojku. Barvy jsou od nejstaršího softwaru: bílá, červená, červená s černou tečkou (kód pro vysílač je vždy bílý – pozor na záměnu). Od prosince 2009 se začalo používat současné kódování tedy nálepka červená s tečkou, tyto obojky by měly být již všude v prodeji. Po nějakou dobu se tedy prolínaly u prodejců výrobky se starším a novým kódováním ( tj. červený čár. kód a červený s černou tečkou ). Obojky s bílou nálepkou již v prodeji nejsou, stejně jako by už neměly být v prodeji obojky s červenou nálepkou. Pokud byste shledali, že Vaše nálepka má jinou barvu než současnou – červenou s černou tečkou -  kontaktujte nás a domluvíme se na vhodném řešení. (Netýká se řad se světlem, vibrací nebo mini modelů, tam stačí zakoupit náležitý obojek.) K vysílačům d-control 250, 300, easy a d-control 1000 se žlutou klávesnicí nelze již obojek dokoupit.

Dokoupení vysílače k sadě výcvikového obojku d-control

(Netýká se řad se světlem nebo vibrací – mají současné kódování!) Vysílače pro d-control se dají běžně dokoupit pro sady vyrobené od prosince 2009 – tj. nálepka na přijímači červená s černou tečkou. Pokud potřebujete dokoupit vysílač pro starší sadu nebo si stářím zařízení nejste jisti, zkontrolujte barvu nálepky číselného kódu pod víčkem obojku, popřípadě v záručním listu (kód musí patřit obojku, u vysílačů jsou vždy kódy bílé). Barvu kódu je nutno napsat do poznámky v objednávce nebo sdělit při telefonické objednávce.  Nejnovější software je červený s černou tečkou a je běžně v prodeji.

Elektronický obojek pro psy. Kdy ho využijete?

Výcvikový elektronický obojek je spolehlivým, efektivním a bezpečným prostředkem, který je vhodný pro výcvik psů všech plemen a velikostí už od 6 měsíců věku. Jedná se o výcvikové zařízení, díky kterému posilujete váš výchovný vliv na psa a tím ho učíte žádoucímu chování. Zejména je obojek vhodný pro majitele psů, kteří mají problém s přivoláním psa ve volném prostoru, v přírodě, kdy pes uteče za zvěří nebo za jiným pro něj lákavým cílem.

 

Pes pod kontrolou

Elektronické obojky značky Dogtrace českého výrobce VNT electronics s. r. o. jsou vyvíjeny ve spolupráci s předními českými sportovními kynology a veterináři. Značka se řídí mottem „pes pod kontrolou“ a této filozofii odpovídají i funkce výcvikových obojků. Díky nim máte možnost provádět korekce nežádoucího chování ve správný čas a s ohledem na aktuální situaci a temperament vašeho psa. Tím docílíte toho nejefektivnějšího tréninku a upevňujete zároveň žádoucí chování vašeho psa. S výcvikovým elektronickým obojkem můžete také dosahovat lepších výsledků při konkrétním posilování povelů nebo specifických cviků z různých odvětví kynologie.

 

Jak vybrat správný elektronický obojek?

Elektronický výcvikový obojek vám ve velmi krátké době pomůže s výchovou vašeho psa a uposlechnutí povelů, protože pes uvažuje na principu pohodlí – nepohodlí a tím pádem se snaží vyhnout nepříjemnému pocitu. Obojek lze použít už pro 6 měsíční štěně, které umí uposlechnout základní povely.

Existují modely s dosahem od 200 do 2000 metrů a různými kombinacemi funkcí jako jsou stimulační impulzy, booster, akustický signál, světlo a vibrace. Výhodou je, že na jeden ovladač může probíhat výcvik i dvou psů. Novinkou je speciální model ONE, který má nejmenší a nejlehčí přijímač na světě. Je proto vhodný pro všechna plemena včetně těch nejmenších. Ideální kombinaci s vlastnostmi, které si přejete, si nejlépe sestavíte sami na e-shopu Dogtrace.

Elektronické obojky proti nežádoucímu štěkání

Nejsnadnější cesty, jak odnaučit psa štěkání

Když umí pes zaštěkat na povel, je to pěkné. Když se to nenaučí, může to být někomu líto. Pokud ale pes štěká nejen bez vyzvání, ale i nezastavitelně, může to být dost nepříjemné. Máme pro vás pár tipů, které k utištění nežádoucího štěkání psa fungují.

 

Proč pes štěká? Odhalte příčinu

První krok na cestě k úspěchu je pochopit, proč vlastně pes štěká. V mnoha případech zkrátka jen něco chce. Může mít hlad, žízeň nebo si chce hrát. Pokud však pes štěká příliš často, je třeba jej naučit na jiný způsob, jak si může získat vaši pozornost.

 

Štěkání ze samoty

Na veškeré změny je zapotřebí pejska zvykat už od nejútlejšího věku. To se týká především vaší nepřítomnosti. Pes by si již od štěněte měl zvykat na to, že odcházíte do práce, děti chodí do školy a že tím pádem bude doma sám. Zkuste ho už od malička učit na to, že pravidelně odcházíte na kratší dobu mimo byt. Po pár minutách se vraťte a pejska za poslušnost odměňte. Pozitivní podmiňování dokáže divy. Postupně tyto časové prodlevy prodlužujte.

Účinek tohoto cvičení můžete zvýšit také tím, že psa v době vaší nepřítomnosti zabavíte. Pusťte mu nějakou hudbu, dejte mu hračky, aby měl o samotě co dělat. Na některé psy může účinkovat také kus vašeho nepraného oblečení. Jakmile ucítí z předmětu svého páníčka, může to přispět k jeho zklidnění.

 

Štěkání na jiné psy

Někteří psi štěkají v přítomnosti jiných zástupců své zvířecí říše. To může mít celou řadu důvodů. Mnoho psů štěká jednoduše proto, že si s ostatními psy chtějí hrát. Jiní psi štěkají, aby vyjádřili svou dominanci nad druhým psem. Menší psi naopak zase štěkají, aby dali najevo, že se většího psa nebojí. Pokud váš mazlíček štěká na ostatní psy, bude to pravděpodobně proto, že jste v jeho štěněcím věku podcenili psí socializaci. Pes by měl být od malička zvyklý se s jinými psy setkávat, aby si pak v dospělém věku nepřipadal jejich přítomností ohrožený.

 

Štěkání psa na stráži

Možná jste si všimli, že přestože je váš mazlíček obvykle docela klidný a mírumilovný, často zaštěká v noci. Může taky štěkat venku, pokud se kolem vašeho pozemku někdo prochází. Je to z jeho strany vlastně varovný signál, kterým dává najevo, že se k domu někdo blíží a měli byste zpozornět. Pes vás vnímá jako vůdce smečky a touto cestou vás připravuje na blížící se potenciální nebezpečí. Pokud však bydlíte v bytovém domě a neúnavného štěkání je během noci až příliš, zkuste zvážit nějaký doplňující prostředek. Posloužit by vám mohly třeba obojky proti štěkání.

 

Naučte psa na povel

Už od štěněte učte svého psa na povel „Ticho!“. Dbejte na to, abyste povel opakovali vždy ve stejném tónu. Psi pochopitelně nerozeznávají význam jednotlivých slov, ale naučí se zvuk toho slova a co si s ním mohou spojit. Když pes přestane štěkat, pochvalte ho a případně jej i odměňte nějakým pamlskem. Na psa nikdy nekřičte, chcete-li, aby se naučil povelu. Křik v něm totiž může vyvolat úzkost, která podnítí jen další štěkání.

 
Pořiďte si obojek proti štěkání

Pokud z jakéhokoli důvodu výchova psa selže, můžete si vždy pomoci profesionálními prostředky. Mezi ty spadají především elektronické obojky. Elektronický obojek d-mute je bezpečná a účinná cesta, jak sebe a své okolí zbavit nepříjemností z neutuchajícího štěkání. Obojek navíc disponuje pěti režimy pro korekci štěkání a můžete si tak vybrat mezi zvukovým signálem nebo signály se stimulačními impulsy v různé intenzitě.

 

 

 

Elektronické neviditelné ploty

Neviditelný plot? Žádné sci-fi, ale skvělý pomocník

Máte velký pozemek a váš pes neustále utíká někam pryč? Nebo chcete uchránit své okrasné záhony před „náletem“ svého čtyřnohého miláčka? Ať je to jakkoliv, existuje jednoduché řešení. Elektronický neviditelný plot d-fence vám pomůže snadno vymezit hranice prostoru, ve kterém se pes může volně pohybovat. Starosti se zaběhnutými pejsky se vás už týkat nemusí.

 

Jednoduché řešení a svoboda pohybu

Elektronický neviditelný plot je efektivní a bezpečný systém, díky němuž jednoduše vymezíte hranice, kde se váš pes může volně pohybovat. Je proto ideálním řešením, pokud váš pes nerespektuje hranice vymezeného prostoru nebo často utíká z pozemku. Stejně dobře zafunguje i v případě, že potřebujete ohraničit určitou oblast uvnitř pozemku - třeba záhonky s okrasnými rostlinami, dětské hřiště nebo pískoviště.  Instalace je přitom velmi rychlá a snadná a nebudete potřebovat ani žádné speciální nářadí. Neviditelný plot vám navíc nebude bránit ve výhledu do okolí, protože lanko je zelené a pokládá se k zemi.

 

Variabilní pomocník do každého terénu

Neviditelný plot se hodí do každého terénu a lze ho použít i na místech, kde není možné mít klasický plot. Variabilitu uvítá každý, kdo často mění dispozice pozemku. Vhod přijde také lidem, kteří se psy často cestují a chtějí mít jistotu, že jejich mazlíček nikam neuteče. Ve volné přírodě navíc oceníte možnost napájení plotu ze záložního zdroje.

 

Technická specifika neviditelných elektronických plotů

Elektronický plot nabízíme  na našem e-shopu v několika variantách. Plot můžete mít v rozmezí od jednoho metru až do 2200 m. Základní balení obsahuje 100 m drátu o průřezu 0,75 mm2. Tentýž průřez lze použít až do délky 400 m. S větší délkou instalace se doporučuje i větší průřez drátu. Jedině tak zaručíte správnou funkci.

Jeden neviditelný plot pojme i více psů. Standardně je plot sice dodáván s jedním obojkem, ale další můžete kdykoli dokoupit. Počet psů na jeden neviditelný plot tedy není omezen.

 

Funkce ISIT pro detekci rušivých signálů

Jako jediný neviditelný plot na trhu má d-fence i speciální funkci ISIT, která umožňuje detekovat intenzitu rušivých signálů v místech, kde chcete instalovat anténu. Díky funkci si můžete projít celý pozemek a přesvědčit se, že se zde nenachází žádné nežádoucí vlny, které by signál elektrického plotu narušily. Ty by mohly způsobit například okolní sloupy vysokého napětí nebo solární panely. Předem tak zamezíte možným problémům při používání neviditelného plotu.

Odstraňování závad

  • Dříve než začnete považovat svůj přístroj za vadný, zkontrolujte, zda problém není způsoben slabými bateriemi nebo nesprávným použitím.
  • Při kontrole následujte reklamační desatero.
  • Zkontrolujte, že jsou baterie na správném místě a vloženy se správnou polaritou.
  • Pokud problém přetrvává vyjměte baterii z držáků v přijímači a obě části držáku zkratujte přiložením kovového nástroje přes obě části držáku přibližně na 2 sekundy.
  • Vložte znovu baterii. Přístroj vydá jedno pípnutí, které potvrzuje, že je vložena baterie se správnou polaritou.
  • V případě, že ani toto nepomůže, znovu naprogramujte (spárujte) přijímač.

Obecné rady

 připravujeme